Nasze pociechy nudzą się nie tylko w czasie deszczu…

Zazwyczaj każdemu zdarza się, że dzieci wchodzą nam na głowę, a nam brak sposobu, jak je wciągnąć do zabawy, żeby odpocząć wieczorem po pracy. Gdy próbujemy marzyć o krótkiej sjeście, chcemy, by znalazł się w naszych czterech ścianach ktoś tak nieodzowny jak dziadkowie. Czy bez pomocy czeka nas chroniczny brak konceptów? Być może wyjście z sytuacji jest łatwiejsze, niż myślimy.

Co zrobić, gdy pociecha szybko się nudzi?

W dobie mnóstwa zajmujących uwagę atrakcji z zewnątrz nasze pociechy łatwo porzucają to, co odkryły przed momentem – jeżeli są to nowoczesne cyfrowe urządzenia, co mówić o poczciwych placach zabaw. O czytaniu można już dawno zapomnieć. Także chwile spędzone z kolegami i koleżankami z sąsiedztwa nierzadko gasną i przestają interesować, jeżeli nie ma pomysłu, co robić. Najmłodsze osoby w rodzinie zaczynają kaprysić, głośne, dopominają się uwagi, co najczęściej powoduje, że innym w domu zapanuje niezdrowa atmosfera. Co począć? Ano trzeba wpaść na trop
optymalnych sposobów.

Czym zająć pociechy na co dzień?

Pomysłów jest bardzo wiele, chociaż należy od razu szczerze powiedzieć, że każda zabawa może się naszym dzieciom spodobać. Na początek warto wypróbować dialog z napotkanymi rodzicami maluchów przy okazji zabaw na dworze lub na forach internetowych. Innym rozwiązaniem do zastosowania w pierwszym rzucie, są gry planszowe (możesz je najpierw wypożyczyć w szkole, by sprawdzić zainteresowanie konkretnymi pozycjami przez twoje dziecko). Jeżeli żadna z gier nie przekona malca do większego i dłuższego zainteresowania się nią, a synek czy córeczka dalej nie wie, w co się bawić, najlepiej zerknąć do internetu. Musimy wprowadzić do przeglądarki tekst „animacje dla dzieci pomysły” – dowolny rezultat pozwoli nam zapoznać się z mnóstwem propozycji oryginalnych zabaw i zajęć dla dzieci oraz młodzieży w różnym wieku.

Najczęściej przyda się jest rodzeństwo

Reguła jest zawsze ta sama – im więcej dzieci, tym prościej uda się zorganizować porywające zajęcia. Na przykład, w wielodzietnych rodzinach albo w takich, które sąsiadują z wielodzietnymi, doskonale sprawdzi się gra o nazwie balony wodą, do której najmłodsi łącza się w pary, stają plecami do siebie unosząc między sobą balon napełniony wodą i odbywają wyścig z punktu A do punktu B. Wygrana przypadnie w udziale parze, która przekroczy metę bez zniszczonego zestawu. Warto powiedzieć, że wariantów tej gry jest całe mnóstwo, a wszystkie je prosto wyszukać w internecie.