Środki na suche włosy w kwadrans

Duży stres związany z pośpiechem i niewysuszone loczki – to najgorsze zestawienie, które nierzadko przytrafia się każdej z nas. Przy wielu okazjach bezcenna jest wiedza na temat dobrych metod na błyskawiczne wysuszenie i ułożenie fryzury. Ale nie chodzi o to, by nastawić suszarkę na najwyższą ciepłotę i nawiew, gdyż właśnie tak można od ręki zniszczyć fryzurę. Czy można skutecznie sprawić, by włosy nie utrzymywały wilgoci na długo? Przygotuj średnie ręczniki 50×90 i sprawdź, jak to zrobić.

Czy tak naprawdę możemy szybcij uzyskać efekt suszenia włosów?

Kobiety, którym suszenie włosów zajmuje mnóstwo czasu, a mają wyjście w najbliższym terminie lub nie cierpią długiego siedzenia z mokrą głową, mogą wypróbować garść nieskomplikowanych metod, które zlikwidują ten kłopot. Niektóre sposoby pozwalają skrócić czas na suszenie nawet do 10 minut. Wszystkie z przywołanych technik opierają się na naturalnych zjawiskach, bez użycia ostrych środków, które niestety psują włosy. W razie potrzeby wypróbuj każdą po kolei i sprawdź, która przyniesie optymalny efekt na prawdziwie mokrej głowie:

Suszarka

Znane są dane o niedobrym wpływie gorącego powietrza wylatującego z dyszy z ogromną siłą, jednakże urządzenia mechanczne należy wykorzystywać ostrożnie i z dystansem. Te spośród nas, które mocno się spieszą, muszą podsuszyć samą głowę letnim, niegorącym powietrzem – włosy na końcach ulegają wysuszeniu o wiele szybciej, wyschną przed końcem przygotowań do wyjścia. Warto również przelecieć włosy chłodnym powietrzem – przy użyciu suszarki z jonizacją, wyjdzie z tego wyjątkowo efektywna metoda. Nie posiadając większego innej opcji, możesz raz na jakiś czas nastawić regulację suszarki na pełną moc, pamiętając o potraktowaniu włosów sprayem termoochronnym i użyciu na finał chłodnego nawiewu, które zamknie gorące płytki keratynowe włosów oraz nabłyszczy stylizację.

Odciąganie wody z włosów

Suszenie klasyczne, a więc przez pocieranie ręcznikiem, również pogarsza ich kondycję. Chłonne ręczniki 50×90 z mikrofibry okażą się nadzwyczaj potrzebne. Przed okryciem włosów ręcznikiem, trzeba je dobrze wykręcić niczym ubranie w czasie przepierki. Włosy powinny być naprawdę starannie odsączone. Mogą się przydać również ręczniki frotte, jednakże u niektórych mogą przyczynić się do stroszenia włosów.

Turban – metoda na mokre włosy

Po odciśnięciu włosów z wody warto włożyć fryzurę w bawełniany turban na co najmniej kilka chwil. Musi on zostać owinięty ciasno czoła i potylicy, by jeszcze bardziej odsączył włosy.

Ciepły ręcznik

Zanim osuszysz włosy ręczniki powinny ogrzać się na kaloryferze, ponieważ temperatura pomaga w suszeniu włosów. Należy tylko pamiętać o tym, by nie był za bardzo ogrzany.